Dotazy

(+420) 603-797-393

sokulskijan@gmail.com

03/09/2024

Ježíš vítězí nad démony a jejich vlivem

Ježíš šel do galilejského města Kafarnaa a v sobotu tam učil. Žasli nad jeho učením, protože v jeho slově byla moc.

V synagoze byl nějaký člověk, který měl v sobě nečistého ďábelského ducha. Ten vzkřikl velikým hlasem: "Co je ti po nás, Ježíši Nazaretský? Přišel jsi nás zahubit? Vím, kdo jsi: Svatý Boží!"

Ale Ježíš mu přísně rozkázal: "Mlč a vyjdi z něho!"

Zlý duch tím člověkem smýkl doprostřed a vyšel z něho, aniž mu ublížil.

Na všechny padl úžas a říkali si mezi sebou: "To je něco! Svrchovanou mocí poroučí nečistým duchům, a vyjdou."

Pověst o něm se roznesla po všech místech v tom kraji. (Lk 4,31-37)

V dnešní době je velkou módou shánět se po senzacích souvisejících s duchovním světem. Snad nejvíce se lidé zajímají o okultní oblast a její vliv na lidský život. Člověk zapomíná na to, že je to zahrávání si s reálnými bytostmi, které v sobě nosí divokou nenávist k člověku. Navíc jsou to padlí andělé, kterým nebyla odňata jejich inteligence převyšující tu lidskou.

Pokud si někdo myslí, že přelstí démona svou vlastní šikovností, můžeme dopředu říci, že prohrál a zahrává si se skutečností svého věčného zavržení.

Se zlem nesmíme "koketovat", nemáme se k němu přibližovat, ať by se maskovalo do sebelíbivějších převleků. Žena Eva s Adamem na to doplatili v ráji a my si ovoce jejich rozhodnutí neseme jako břemeno tendence ke hříchu, tíhnutí k zničujícímu egoismu, nepočítaje nutnost utrpení a smrti.

Okultismus je dnes v módě. Tato móda však také něco stojí. Nejenom peníze, ale co je horší - člověk platí svou duší. Kudy může démon přijít? Vyjmenuji některé skutečnosti, brány, kterými člověk otevírá dveře své duše příchodu zlého ducha: kartářství, víra v reinkarnaci včetně regresivní metody popisující takzvané životy před životem současným, naslouchání duchovním bytostem v transcendentálních meditacích, silvova metoda sebeosvobození, rozvíjení paranormálních jevů souvisejících s takzvanou předpovědí budoucnosti, některé druhy léčitelství, víra v astrologii, zasvěcení v rituálech svobodných zednářů, vyvolávání duchů, satanismus, spiritismus a mnoho jiných praktik současného hnutí New Age.

Jasným znamením působení zlého ducha je postupná ztráta osobní modlitby, dále člověk se více stává na "svých metodách duchovního života" závislým, později přicházejí na řadu paranormální úkazy, které nejsou příjemné a člověka začnou děsit. Čím hlubší zasvěcení v nějaké okultní praktice, tím zřejmější, byť na začátku maskovaný, vliv zlého ducha. A to nejenom na člověka, který to provozuje, ale také na jeho okolí, a především na jeho blízké.

Tak si z mnoha "neznámých důvodů" mnozí lidé přestanou rozumět se svými nejbližšími, dochází k rozkladu rodin, zničení manželství, jakoby "něco" viselo ve vzduchu a člověk to neumí pojmenovat a proti tomu bojovat.

Lidé se stávají jeden vůči druhému agresivnější, zvláště když si nemohou prosadit svůj názor, který bývá často poznačen temnou rukou okultismu.

A nakonec, člověk nemusí holdovat něčemu satanskému, stačí když Bohu v některé oblasti svého života, ve které hřeší, řekne: "Co je ti do mě, Ježíši, přišel jsi mě trápit výčitkami?" Kolikrát musíme bojovat proti vlastní pýše, trpět tím, že nedáme prostor svým choutkám, zapírat sebe a svůj egoismus, aby se mohla projevit Boží přítomnost a jeho světlo.

Ježíš má moc zachránit i ty, kteří jsou ponořeni do temných bažin ďábelských přeludů. Zvláště touží uzdravit ty, kteří se do toho namočili z nerozumu, "ze srandy", že něco chtěli zažít zvláštního, ale už nedokážou zastavit spirálu točícího se víru smrti.

Pane Ježíši, přijď a svým slovem, které má moc,

uzdrav naše nemocná srdce, uzdrav nás z hříchu,

obdaruj nás opravdovou lítostí nad našimi vinami,

dej nám milost, ať ti zcela otevřeme dveře našeho srdce

a ještě více si zamilujeme světlo tvé přítomnosti. Amen.

Prosiměřice

Římskokatolická farnost

Our law firm provides professional legal assistance to individual clients in the field of family and inheritance law. In addition, we provide comprehensive mediation services for individual and corporate clients.

Redemptoristé © 2024