Dotazy

18/03/2024

Pekařská pouť k sv. Klementu Hofbauerovi

Svatoklementská pouť v rodišti sv. Klementa - v Tasovicích

V sobotu 16. března 2024 jsme mohli s našimi farníky i ostatními poutníky prožít svatoklementskou pouť pekařů. Mši svatou v kostele sv. Klementa Hofbauera celebroval děkan brněnské kapituly Mons. Václav Slouk - společně s dalšími kněžími ze znojemského děkanátu a některými hosty z Polska.

Otec Václav při promluvě propojil životní cestu sv. Klementa s naším životem, abychom i my měli svůj domov jako místo, z kterého se postupně rodí naše svatost. Poctivá práce také souvisí s poctivostí hledání Boha a s pracovitostí na budování Božího království.

Na tuto pouť také přijel pravidelný poutník Karel Potáček na své jednokolce i s dalšími nadšenci. Na závěr mše svaté poprosil o spolupráci na vytvoření nového zvonu pro tasovické okolí, aby sv. Klement nebyl jenom "vidět" ale také slyšet. Na oltář byl umístěn malý odlitý zvon sv. Klementa, který se měl stát inspirací pro zvon veliký.

Po bohoslužbě jsme mohli prožít společné agapé, požehnání pečiva, které přivezli polští i čeští pekaři a ochutnat dobré jídlo i víno místních vinařů.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě této poutní slavnosti.

Všechny fotografie z poutě můžete vidět v GALERII.    (Foto František Šimík)

Některé fotografie z poutě

Prosiměřice

Římskokatolická farnost

Our law firm provides professional legal assistance to individual clients in the field of family and inheritance law. In addition, we provide comprehensive mediation services for individual and corporate clients.

Redemptoristé © 2024